Na Парижі

На Вінниччині віряни Московського патріархату знесли 300-літню козацьку церкву (ФОТО)

Новини Вінниці / На Вінниччині віряни Московського патріархату знесли 300-літню козацьку церкву (ФОТО)
Найдавніша на Поділлі дерев’яна пам’ятка національного значення Покровська «козацька» церква більше ніколи не постане перед вірянами та любителями архітектури. Руками УПЦ МП було розібрано побудовану в 1700-1702 роках будівлю, що мала статус пам’ятки національного значення

Найдавніша на Поділлі дерев’яна пам’ятка національного значення Покровська «козацька» церква більше ніколи не постане перед вірянами та любителями архітектури. Руками УПЦ МП було розібрано побудовану в 1700-1702 роках будівлю, що мала статус пам’ятки національного значення

Про це повідомляє видання "Релігія в Україні", відтепер на місці дерев'яної церкви часів Семена Палія та Івана Мазепи стоїть новобудова, збудована вірними Московського патріархату. Адже, Покровський храм в с. Лозова займає громада Шаргородського благочиння Могилів-Подільської єпархії УПЦ (МП), яка і замінила церкву на нову.

Як написала у Facebook Наталія Пудайло зі спільноти "Подільські мандри":

Також руйнування церкви прокоментував ексголова Ради у справах релігій при Кабінеті міністрів України Арсен Зінченко:

«Кожну лекцію, кожен виступ про національну архітектуру XVIII ст. я починав згадуючи цю невеличку, але особливу церковцю. Тепер - пустка! Хто ми тепер без неї?».

Ось що розповіли у проєкті "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина":

«Ми прибули до Лозової в той час, коли стара Покровська церква перестала існувати. Вона була розібрана, тому що… цитата - да она вся гнилая, вот и разобрали - теперь соберем новую, из нових брёвен и будет как новая…» За їх словами, це їм розповіли чоловіки з бензопилою, розпилюючи колоди старого зрубу.

Учасники спільноти «Подільські мандри» прокоментували дану подію так:

На сторінці проєкту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина" надали посилання на статтю Спадщина. Лозова. Миколаївська та Покровська церкви. 2016, у якій автор пише:

«Так, деякі з досок виглядали дуже погано, але, більшість (заминивши трухляві) ще можно було би використовувати, і це була би автентична, стара церква, з заміною пошкодженного… Як там було далі - ми не знаємо, стверджувати, що старі колоди були використані в відновлені церкві, не можемо, бо бачили, як їх знищують. Коли розбирають старі зруби з метою їх перезібрати - їх маркують, роблять карту понівеченого - ми цього теж не побачили...Також не відома доля старого іконостасу, живий, чи вже «…как новый…»

Новини Вінниці / На Вінниччині віряни Московського патріархату знесли 300-літню козацьку церкву (ФОТО)Новини Вінниці / На Вінниччині віряни Московського патріархату знесли 300-літню козацьку церкву (ФОТО)Новини Вінниці / На Вінниччині віряни Московського патріархату знесли 300-літню козацьку церкву (ФОТО)Новини Вінниці / На Вінниччині віряни Московського патріархату знесли 300-літню козацьку церкву (ФОТО)Новини Вінниці / На Вінниччині віряни Московського патріархату знесли 300-літню козацьку церкву (ФОТО)Новини Вінниці / На Вінниччині віряни Московського патріархату знесли 300-літню козацьку церкву (ФОТО)Новини Вінниці / На Вінниччині віряни Московського патріархату знесли 300-літню козацьку церкву (ФОТО)Новини Вінниці / На Вінниччині віряни Московського патріархату знесли 300-літню козацьку церкву (ФОТО)Новини Вінниці / На Вінниччині віряни Московського патріархату знесли 300-літню козацьку церкву (ФОТО)Новини Вінниці / На Вінниччині віряни Московського патріархату знесли 300-літню козацьку церкву (ФОТО)Новини Вінниці / На Вінниччині віряни Московського патріархату знесли 300-літню козацьку церкву (ФОТО)Новини Вінниці / На Вінниччині віряни Московського патріархату знесли 300-літню козацьку церкву (ФОТО)Новини Вінниці / На Вінниччині віряни Московського патріархату знесли 300-літню козацьку церкву (ФОТО)Новини Вінниці / На Вінниччині віряни Московського патріархату знесли 300-літню козацьку церкву (ФОТО)Новини Вінниці / На Вінниччині віряни Московського патріархату знесли 300-літню козацьку церкву (ФОТО)Новини Вінниці / На Вінниччині віряни Московського патріархату знесли 300-літню козацьку церкву (ФОТО)Новини Вінниці / На Вінниччині віряни Московського патріархату знесли 300-літню козацьку церкву (ФОТО)Новини Вінниці / На Вінниччині віряни Московського патріархату знесли 300-літню козацьку церкву (ФОТО)Новини Вінниці / На Вінниччині віряни Московського патріархату знесли 300-літню козацьку церкву (ФОТО)
Сподобалася стаття? Розкажи про неї