На Вінниччині відбувся онлайн форум для голів ОТГ -  вивчали досвід Франції, Словенії та України з підтримки малого бізнесу 

Новини Вінниці / На Вінниччині відбувся онлайн форум для голів ОТГ -  вивчали досвід Франції, Словенії та України з підтримки малого бізнесу 

Очільники кількох ОТГ з Вінницької області - Літинської, Хмільницької, Оратівської та Райгородської – взяли участь  в VIII  Форум «Підтримка  місцевого бізнесу в період коронавірусу. Муніципалітет Отен, Франція»  Форум відбувся в режимі онлайн, він був присвячений проблематиці підтримки місцевого бізнесу в нинішніх «пандемічних» умовах.

Очільники кількох ОТГ з Вінницької області - Літинської, Хмільницької, Оратівської та Райгородської – взяли участь в VIII Форум «Підтримка місцевого бізнесу в період коронавірусу. Муніципалітет Отен, Франція» Форум відбувся в режимі онлайн, він був присвячений проблематиці підтримки місцевого бізнесу в нинішніх «пандемічних» умовах.

З огляду на те, про що розповідали іноземні партнери, в малих громадах, як країні, які вже є членами Євросоюзу, так і тих, хто ще не увійшов до нього, дуже багато спільних проблем. Тож кожен з учасників ділився власним досвідом.

Про це повідомляют офіційні джерла.

В онлайн-дискусії взяли участь Венсан Шове, голова муніципалітету Отен (Франція), Владімір Прєбіліч, мер муніципалітету Кочев’є (Словенія) та Сергій Мазур, міський голова м. Балта (Україна).

Про те, які механізми підтримки малого бізнесу використали підчас пандемії у регіоні Бургундія-Франш-Конте розповів Венсан Шове. За його словами у м.Отен, що розташоване на схилах гір у сільськогосподарському регіоні, проживає 14 тис мешканців, муніципальний бюджет складає 13 млн євро. Місто має історію, що веде початок із римських часів і є природним парком, а тому бізнес тісно пов'язаний із туризмом.

Місцевий бюджет, за законодавством Франції, не отримує доходу від податків з прибутків бізнесу, податки акумулюються на регіональному рівні, тож тут використали всі пільги з оренди, плати за землю та місцевих зборів аби підтримати підприємництво на період пандемії.

 «Головні виклики регіону – це зниження активності малого бізнесу та старіння населення. Муніципалітет Отена розробив Стратегію підтримки підприємництва у кілька етапів: поліпшення житлових умов для запобігання виїзду молоді, збалансування умов ведення великого і малого бізнесу, доступність, транспорт, робота із культурною спадщиною та дозвілля. Ми зонували територію із пріоритетом розвитку «серця міста» та скасували орендну плату для більшості магазинів у центрі. Також запровадили безкоштовне паркування, незважаючи на те, що місцевий бюджет від цього втратив значні кошти. Крім того, муніципалітетстворив онлайн-платформу «Купуй в Отені» для стимулювання торгівлі та послуг онлайн. Цей майданчик ефективно підтримав продажі на локальному рівні. Ми надали всі можливості безкоштовної реклами для місцевого бізнесу – це різноманітні акції, розпродажі, аудіореклама,інше. Окремі пільги був наданий ринкам, адже регіон має сільське господарство і це важливо для підтримки підприємців», - повідомив Венсан Шове.

На субвенціях та перспективах інвестицій зосередились словенські колеги учасників форму. Про це розповів голова муніципалітету Кочев’є, Владімір Пребіліч. Він повідомив, що Кочев’є – це велика територія з порівняно невеликою кількістю населення та з перспективами розвитку туристичної інфраструктури.

«Ми проаналізували ситуацію із економікою на локальному рівні. 165 тис євро було витрачено на субвенції дя малого бізнесу, 7 євро на 1 м кв площі бізнесу або 1500 євро для одного власника бізнесу. Єдина умова для отримання субвенції полягала у відсутності боргів по сплаті муніципальних платежів. За кожне нове робоче місце було запроваджено пільгу – у вигляді сплати податкових зобов’язань до 4000 євро за кошти муніципального бюджету. Крім того, було знижено на 70% ставку сплати комунальних платежів для малого бізнесу на період карантину. Ми розуміємо, що відновити економіку після кризи непросто, тому зосередимось на державно-приватному партнерстві. Наприклад – у сфері ТПВ, послуг, а також аутсорисингу», - зазначив Владімір Пребіліч.

Міський голова Балти Сергій Мазур ознайомив із заходами підтримки підприємництва, які полягали в зниженні ставок орендної плати, запровадженні податових канікул. Сергій Мазур зазначив, що втрати планових прибутків місцевого бюджету за період карантину склали 12%, адже бізнес тут пов'язаний із експортними операціями. Балтська міська рада тісно співпрацює із Асоціаціями підприємців. Тут розробили систему виходу із карантину з дотриманням санітарних норм і сподіваються на успішний перезапуск економічного напрямку розвитку громади.

Варто зазначити, що ОТГ Вінниччини також відзначаються активністю щодо співпраці з місцевим бізнесом в умовах карантину та впроваджують заходи з підтримки підприємництва. Це стосується перегляду ставок орендної плати, місцевих зборів, а також розвитку партнерства під час реалізації розвиткових проектів. Так, Тульчинська міська ОТГ, нещодавно, прийняла ряд рішень на підтримку підприємництва. Зокрема, на 49 сесії Тульчинської міської ради, яка відбулася 22 травня 2020 року, прийнято рішення про зменшення ставок єдиного податку для платників 2 групи із 20% до 15% мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2020 року на всі види діяльності згідно з КВЕД.
Як повідомляє Тульчинська міська рада, зменшені ставки податку будуть застосовуватися із 1 червня до кінця 2020 року і такі зміни сприятимуть підтримці платників податків, дадуть можливість їм швидше відновити комерційну діяльність, що в подальшому позитивно вплине на бюджет громади.

 

 

Марина Карабай

25 травня, 2020