Na Парижі

На Вінниччині суд виправдав звинуваченого у зґвалтуванні неповнолітньої. Феміда вирішила, що потерпіла була ініціаторкою сексу

Новини Вінниці / На Вінниччині суд виправдав звинуваченого у зґвалтуванні неповнолітньої. Феміда вирішила, що потерпіла була ініціаторкою сексу
У Хмільнику на Вінниччині суд повністю виправдав одруженого чоловіка, якого звинувачували у зґвалтуванні 17-річної дівчини після вечірки. Коли дружина поїхала з дітьми, обвинувачений став «жертвою» домагань неповнолітньої, інакше кажучи не зміг відмовити, хоча та була на вечірці зі своїм хлопцем… Але потім дівчина вирішила звернутися до поліції. Якось так все виглядає у рішенні судді…

У Хмільнику на Вінниччині суд повністю виправдав одруженого чоловіка, якого звинувачували у зґвалтуванні 17-річної дівчини після вечірки. Коли дружина поїхала з дітьми, обвинувачений став «жертвою» домагань неповнолітньої, інакше кажучи не зміг відмовити, хоча та була на вечірці зі своїм хлопцем… Але потім дівчина вирішила звернутися до поліції. Якось так все виглядає у рішенні судді…

Як зазначається у вироку Хмільницького міськрайсуду від 20 квітня, відсутній склад злочину. Все відбувалося за згодою сторін.

«Інцидент» стався 21 червня 2020 року. Близько 18 години 17-річна дівчина зі своїм хлопцем приїхали до альтанки біля ставку, де вже відпочивали їх знайомі і вживали алкоголь. Обвинувачений був там зі своєю дружиною. В якийсь момент дівчина вийшла із альтанки і пішла дорогою. Обвинувачений сів у машину і поїхав слідом. Він нібито наздогнав дівчину, заштовхав її у машину, поїхав у віддалене місце і зґвалтував. Так вказано в матеріалах розслідування. Потерпілу зі спущеними шортами і без свідомості знайшов на землі її хлопець.

Внаслідок стресової ситуації дівчина частково втратила пам’ять і не могла пригадати, що відбувалося в автівці, пояснюючи це переляком.

Обвинувачений свою провину не визнав. Чоловік розповів, що з потерпілою вперше познайомився у той вечір. Його дружина повезла дітей додому, а потерпіла підсіла до нього. Вони цілувалися, а потім потерпіла начебто запропонувала від’їхати. Обвинувачений сприйняв це як бажання вступити у сексуальні стосунки. Під час статевого акту до машини нібито підійшов хлопець дівчини і шарпав за двері авто, намагаючись їх відкрити. На думку обвинуваченого, дівчина вигадала історію про зґвалтування, щоб не псувати стосунки зі своїм хлопцем.

Суд вирішив, що версія потерпілої обґрунтовано не підтверджується. Четверо свідків бачили, що вона сама відкрила двері машини обвинуваченого і добровільно сіла на заднє сидіння. Двоє свідків повідомили, що обвинувачений і потерпіла цілувалися ще за столом. Перед цим потерпіла разом з іншими учасниками застілля вживала горілку.

У судовому засіданні встановлено, що обвинувачений не міг дізнатися і передбачити, що потерпіла не досягла повноліття, оскільки раніше вони не були знайомі. Дівчина приїхала зі співмешканцем і під час застілля вживала горілку, тим самим підтверджувала своє повноліття і зовнішній вигляд її «відповідає особі, яка досягла повноліття».

Суд вирішив, що обвинувачення є надуманими, базуються тільки на показаннях неповнолітньої потерпілої і не знайшли свого підтвердження під час розгляду справи та повністю спростовані  показаннями обвинуваченого та свідків.

Суд зіслався на нову редакцію статті 152 Кримінального кодексу. У новій редакції законодавець відмовився від наявності під час зґвалтування таких складових, як застосування фізичного насильства, погрози його застосування або використання безпорадного стану потерпілої особи.

Законодавець виключив все це та запровадив нову ключову та головну складову, а саме добровільну згоду потерпілої особи. Вважається, що коли відсутня добровільна згода потерпілої особи на дії сексуального характеру, то це є вже зґвалтуванням.

Але як вказує суд, на жаль, законодавець не роз’яснив, як саме ця добровільна згода мусить бути виражена – до або під час статевого акту. У примітках до статті написано  «згода вважається добровільною, якщо вона є результатом вільного волевиявлення особи, з урахуванням супутніх обставин». Не уточнюється форма такої згоди – усно, письмово, відео чи аудіо запис.

 «Також постає питання про те, чи буде вважатися мовчання потерпілої особи добровільною мовчазною згодою? А так само не є зрозумілим те, чи була згода потерпілої особи в певному випадку добровільною? Знову ж таки, це все залишається на розгляд суду. Оскільки норма закону не передбачає вимоги до обов’язкового юридичного оформлення добровільності згоди партнерів та тлумачиться як результат вільного волевиявлення, то самі партнери мають право на власний розсуд визначити для себе, як саме серед них буде проявлятися вільне волевиявлення вступу в статевий акт», – зазначає суд.

Відтак винність або невинуватість особи визнається лише судом на підставі наданих доказів.

Суд вважає, що в даному випадку вільне волевиявлення дівчини щодо вступу в статевий акт підтверджується, такими доказами:

– показаннями чотирьох свідків, які підтвердили факт, що потерпіла самостійно у добровільному порядку сіла в автомобіль обвинуваченого, який знаходився за 3-4 метри від альтанки, що спростовує покази потерпілої, що обвинувачений вчинив відносно неї психологічний тиск і змусив її сісти в машину, рухаючись уже по дорозі;

– показаннями двох свідків, що потерпіла та обвинувачений цілувалися в альтанці, що дає суду підставу стверджувати, що між ними вже були певні стосунки;

– висновком експерта, що при судово-медичному обстеженні у потерпілої об’єктивних ознак тілесних ушкоджень не виявлено, а, отже, дівчина не чинила та не намагалась чинити будь-якого супротиву обвинуваченому.

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї