Na Парижі

На Вінниччині селищна рада та Держекоінспекція хочуть розслідування масштабної розробки піщаного кар’єру

Новини Вінниці / На Вінниччині селищна рада та Держекоінспекція хочуть розслідування масштабної розробки піщаного кар’єру
Адміністрація Томашпільської громади звернулася із листом до Держекоінспекції у Вінницької області щодо тривалого незаконного видобування піску поблизу селища, а інспектори викликали поліції для відкриття кримінального провадження, адже видобували невідомі з технікою та багато.

«Завдяки налагодженій співпраці з адміністрацією Томашпільської ТГ та оперативного реагування Державної екологічної інспекції у Вінницькій області, виявлено черговий випадок самовільного користування надрами на території Вінницької області.

Рейдову перевірку проведено інспекторами сектору державного екологічного нагляду (контролю) надр Державної екологічної інспекції у Вінницькій області відповідно до листа Томашпільської селищної ради», - вказують в інспекції.

В ході проведення перевірки на території Томашпільскої територіальної громади за межами с. Ракова на земельній ділянці, яка межує із колишнім господарським двором сільськогосподарського підприємства виявлено несанкціонований кар’єр з явними ознаками видобування піску.

«Площа земельної ділянки, на якій видобувався пісок, становить орієнтовно 2000м2, глибина розробки від 2 до 4 метрів. Масштаби незаконної діяльності свідчать про те, незаконний видобуток в цьому кар’єрі здійснюється організовано на протязі тривалого часу», - вказують в ДЕІ.

За інформацією, наданою представниками селищної ради, 22 жовтня 2021 року за їх участю місцевими правоохоронцями саме в цьому кар’єрі близько 21 години були затримані екскаватор та вантажний автомобіль .

Оскільки, в таких діях наявні ознаки кримінального правопорушення, інспекторами на місце події була викликана слідчо-оперативна група місцевого відділу поліції.

«Крім того, Державною екологічною інспекцією у Вінницькій області направлено заяву до правоохоронних органів про вчинення кримінального правопорушення за ст.240 КК України.

Державна екологічна інспекція у Вінницькій області наголошує, що надра є виключно власністю народу України і надаються у користування на підставі спеціальних дозволів», - додають у відомстві.

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї