Na Парижі

На 98%: Сергій Моргунов розповів про ремонт пошкоджених унаслідок ракетних атак житлових будинків у Вінниці

Новини Вінниці / На 98%: Сергій Моргунов розповів про ремонт пошкоджених унаслідок ракетних атак житлових будинків у Вінниці
У Вінниці завершуються відновлювальні роботи в будинках, які зазнали пошкоджень внаслідок теракту 14 липня. Вінницький міський голова Сергій Моргунов 6 жовтня зустрівся з мешканцями багатоповерхівки по вул. Винниченка, 35. Для відновлення будинку також залучалась міжнародна допомога.

Нагадаємо, цей будинок зазнав найбільших ушкоджень, адже він розташований поруч з Будинком побуту «Ювілейний».

Очільник громади розповів, що внаслідок ракетного обстрілу Вінниці зазнали значних ушкоджень 49 багатоповерхівок і 29 приватних будинків. Переважно по вулицям Винниченка, І.Бевза, Замостянській, Малевича, пр.Коцюбинського.

Відновлення житлового фонду стало одним з важливим напрямів роботи команди. Були проведені як поточні ремонти, так і аварійно-відновлювальні роботи. Стояло завдання – впоратись якнайшвидше, до початку опалювального сезону.

«В першу чергу, ми вирішили провести капітальні ремонти дахів, які позносило від вибухової хвилі, та замінити пошкоджені вікна. Виділили кошти з бюджету громади на заміну вікон у під’їздах та капітальний ремонт дахів. Таких дахів у нас шість. На чотирьох будинках вже повністю завершили роботи. По двох об’єктах – роботи знаходяться на завершальному етапі, були певні затримки з розрахунками по казначейству», – розповів Сергій Моргунов.

Відповідно до чинного законодавства держава має компенсувати втрати власникам зруйнованого чи пошкодженого через війну житла. Вінничани мали можливість подати заяву на компенсацію через портал Дія або звернувшись до ЦНАПу.

«Але ми розуміли, що цей процес міг затягнутися, тому звернулися за допомогою до міжнародних фондів, - зазначив мер. - Перша компанія, яка відгукнулась, - американська організація GEM разом з ГО «Якість життя». Вони запропонували встановити ось, наприклад, на Винниченка, 35, вікна в усіх квартирах, що і було зроблено».

Також до допомоги з відновленням житла долучилося Посольство Швейцарії в Україні. За їхньої підтримки провели роботи з заміни вікон в під’їздах двох багатоквартирних будинків № 24 і 39 на вул. Замостянська.

Представництво Міжнародної організації з міграції в Україні допомогло з заміною вікон в під’їздах будинку на просп. Коцюбинського, 37.

Асоціація «ІТ компаній Вінниці» профінансувала заміну вікон в під’їздах 3-х багатоквартирних будинків: вул. Винниченка, 33, вул. Казимира Малевича (Шмідта) та вул. Замостянська, 27.

На сьогодні, за словами міського голови, завдяки співпраці різних служб, бізнесу та міжнародних організацій вдалося ще до початку опалювального сезону закрити 98% проблемних питань.

«Я хочу подякувати за підтримку міжнародним організаціям, в першу чергу організації GEM, Посольству Швейцарії в Україні, представництву Міжнародної організації з міграції в Україні та нашій ІТ-спільноті. Те, наскільки швидко ми змогли зорганізуватись, те, як відгукнулися наші партнери, запропонував допомогу бізнес - це демонстрація згуртованості нашої територіальної громади», - додав очільник громади.

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї