Na Парижі

МОЗ просить тимчасово припинити планові госпіталізації по Україні

Новини Вінниці / МОЗ просить тимчасово припинити планові госпіталізації по Україні
Міністерство охорони здоров'я просить тимчасово припинити планові госпіталізації у медзакладах. У Києві місцева влада вже направила відповідні рекомендаційні листи до лікарень столиці.

Про це повідомила керівник прес-служби департаменту охорони здоров'я КМДА Наталія Вишневська.

Згідно з листом МОЗ, що є в розпорядженні видання, така необхідність викликана через російську агресію і можливі аварійні вимкнення електро-, тепло- та водопостачання.

Крім того, в медзакладах регіонів та Києва просять перевірити можливість використання резервного живлення, тепла, незалежних джерел водозабору, запасу ліків тощо.

«Важливо зазначити, що рішення про плановість госпіталізації ухвалює лікар. Водночас є окремі стани - не ургентні, коли, наприклад, зволікання навіть з плановим лікуванням може ускладнити лікування певної патології пізніше. Тоді лікар може ухвалювати рішення про госпіталізацію. І ніхто не скаже йому, що цей випадок є плановим чи не плановим. Це відпрацьований механізм. Ми вже його застосовували під час спалаху COVID-19», - пояснила Вишневська.

Нагадаємо, раніше в МОЗ попереджали, що в країні в разі тривалого відключення світла призупинять планові госпіталізації та операції у лікарнях, щоб не перевантажувати медзаклади.

Додамо, глава МОЗ Віктор Ляшко своєю чергою запевнив, українські лікарні не закриватимуться навіть в умовах блекауту. Департамент охорони здоров'я та реабілітації Вінницької ОДА не повідомляв про припинення госпіталізацій у закладах регіону.

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї