Na Парижі

Лікар з Вінниччини Микола Шевчук став учасником проекту МОЗ України «30 лікарів Незалежної України»

Новини Вінниці / Лікар з Вінниччини Микола Шевчук став учасником проекту МОЗ України «30 лікарів Незалежної України»
У МОЗ України започаткували проєкт «30 лікарів Незалежної України». Його мета - показати людське обличчя тих, хто кожного дня допомагає зберігати здоров'я та рятувати життя українських громадян. Тому в проєкті - історії фахівців абсолютно різного рівня. Вінниччину представлятиме Микола Шевчук.

У МОЗ України започаткували проєкт «30 лікарів Незалежної України». Його мета - показати людське обличчя тих, хто кожного дня допомагає зберігати здоров'я та рятувати життя українських  громадян. Тому в проєкті - історії фахівців абсолютно різного рівня. Вінниччину представлятиме Микола Шевчук.

Як зазначають у Вінницькій ОДА, він з дитинства мріяв стати лікарем, адже виріс у родині медиків – батько все життя пропрацював педіатром, а дідусь був сільським фельдшером.

За словами Миколи, основним пріоритетом та наснагою лікаря є маленький пацієнт – його здоров'я та майбутнє. Саме тому, вважає медик, без задоволення від роботи працювати неможливо.

«З великим позитивом ставлюсь до реформування, особливо задоволений змінами первинної ланки. Часто користуюсь послугами колег, обслуговую своїх двох діток. Звичайно, є проблеми. Так, реформа не до кінця виправдовує сподівання на третинній ланці. Але вона суперова для батьків, котрі виховують важкохворих дітей. Дороговартісне лікування, яке включає дуже дорогі препарати та лікарську апаратуру - то все покривається державним коштом. Також тепер батьки не витрачаються на пологи, а це дуже вагомо для молодих сімей. Для лікарів, на жаль, поки що не врегульовано питання оплати праці – багато середнього медичного персоналу, медсестричок йдуть у приватний сектор або їдуть за кордон. Та я вважаю, що якщо фахівці роз'їдуться, то хто ж залишиться лікувати українців? Тому працюю з оптимізмом і вірою у зміни, бо хочу дочекатися часів відсутності питання їхати чи залишатися на батьківщині взагалі», - говорить Микола Шевчук.

Вроджений перфекціонізм та позитивність допомагають Миколі кожного дня творити чудо.

«Коли повертаєш до життя новонароджену дитинку, яка не могла дихати чи мала складні вади, та згодом бачиш очі щасливих батьків, що вітаються на вулиці, просять зробити спільне фото чи передають листівку з вітаннями на свято, – це найкраще, що можна пережити. Я сам відчув батьківство і розумію їх почуття як ніхто», - розповідає лікар.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї