Na Парижі

Лариса Білозір про зміни до закону про Асоціації ОМС: "Головне, щоб цей єдиний голос не став монопольним"

Новини Вінниці / Лариса Білозір про зміни до закону про Асоціації ОМС: "Головне, щоб цей єдиний голос не став монопольним"
Асоціації органів місцевого самоврядування завжди захищали й надалі захищатимуть інтереси і права своїх членів. Але зміни, що відбулися в країні завдяки децентралізації, вимагають від асоціацій нових підходів, нової якості комунікації на усіх рівнях, а також пошуку спільних рішень, найбільш ефективних для розвитку територій.

Асоціації органів місцевого самоврядування завжди захищали й надалі захищатимуть інтереси і права своїх членів. Але зміни, що відбулися в країні завдяки децентралізації, вимагають від асоціацій нових підходів, нової якості комунікації на усіх рівнях, а також пошуку спільних рішень, найбільш ефективних для розвитку територій.

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час круглого столу "Правовий статус асоціацій органів місцевого самоврядування: проблеми та перспективи", організованого Парламентським комітетом з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, повідомляє «Децентралізація».

За його словами, з самого початку свого існування асоціації органів місцевого самоврядування (ОМС) стояли на двох основних позиціях: захист інтересів своїх членів, а також обмін досвідом між органами місцевого самоврядування.

«Чинний закон про Асоціації ОМС, прийнятий 12 років тому, відповідав реаліям, далеким від сучасної ситуації. В нього закладена ідея про те, що місцеве самоврядування повинно постійно захищати свої інтереси. Тоді, в недецентралізованій країні, це дійсно було першочерговим завданням. За цим принципом асоціації ОМС працюють і по цей день, майже не використовуючи якихось нових ідей і підходів у своїй діяльності. Сьогодення ж вимагає від асоціацій нових поглядів, нової якості комунікації з владою на усіх рівнях, пошуку спільних рішень», - вважає В’ячеслав Негода.

Він зазначив, що Уряд зацікавлений в тому, щоб представники органів місцевого самоврядування мали єдиний спільний голос, шукали між собою порозуміння, компроміси і формували єдину позицію.

Думку про єдиний голос місцевого самоврядування підтримали також народні депутати – члени профільного комітету.

«Головне, щоб цей єдиний голос не став монопольним. Ми маємо чути голос представників місцевого самоврядування усіх рівнів, і не лише голів, а й депутатів місцевих рад», - сказала народна депутатка Лариса Білозір.

За її словами, Асоціації надають можливість органам місцевого самоврядування, що в переважній своїй більшості далекі від «коридорів влади» бути представленими та почутими на більш високому, ніж локальний, рівні. А це дає змогу більш вірно визначати цільові пріоритети розвитку місцевого самоврядування, прийняття соціально врівноважених державних рішень.

Варто також зазначити, що 23 та 24 червня у Немирові відбудеться засідання регіональної платформи вироблення політики у сфері місцевого самоврядування на тему: "Актуальні питання становлення органів місцевого самоврядування в умовах нового адміністративно-територіального устрою". Участь у платформі візьмуть народні депутати України - члени Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, представники Міністерства розвитку громад та територій України, представники виконавчої влади та місцевого самоврядування, Асоціації міст України, ЗМІ.

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї