Na Парижі

Компанія HEAD планує запустити у Вінниці експериментальний швейний цех

Новини Вінниці / Компанія HEAD планує запустити у Вінниці експериментальний швейний цех
У травні на східній околиці Вінниці розпочалось будівництво одного з найбільших заводів компанїї HEAD Group, який випускатиме лижне спорядження. Наразі триває процес підготовки земельної ділянки для виробничих потреб на території індустріального парку «Вінтер Спорт». Також розпочнуть підготовку персоналу з пошиття спортивного взуття.

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

У травні на східній околиці Вінниці розпочалось будівництво одного з найбільших заводів компанїї HEAD Group, який випускатиме лижне спорядження. Наразі триває процес підготовки земельної ділянки для виробничих потреб на території індустріального парку «Вінтер Спорт». Також розпочнуть підготовку персоналу з пошиття спортивного взуття.

22 липня міський голова Сергій Моргунов разом з прем'єр-міністром України 2016-2019 рр. Володимиром Гройсманом відвідали будівельний майданчик.

У Вінниці будівництво заводу компанією ТОВ «ХЕД Вінниця» (HEAD Group) стартувало у травні цього року. Подія стала знаковою для усього промислового сектору економіки України. HEAD є світовим лідером на ринку спортивного обладнання для зимових видів спорту та одним з найвідоміших брендів у цій сфері. Компанія присутня у 85 країнах.

Вінницький завод вироблятиме спорядження для зимових видів спорту (лижі, лижні черевики та лижні кріплення). Площа виробничих об'єктів становитиме близько 43 тис.м2. Підприємство буде одним з найбільших заводів HEAD в світі.

Загальний обсяг інвестицій у проєкт становитиме близько 80 мільйонів євро. Планується створити 1200 нових робочих місць.

Зараз ведуться роботи по зрізанню верхнього шару землі під будівельний майданчик. На сьогоднішній день переміщено близько 100 тис. куб. м землі. За планом будівництва у 2021 році передбачено завершити роботи з виготовлення фундаментних конструкцій, влаштування мереж зовнішнього пожежогасіння та інших комунікацій.

Введення в експлуатацію виробничих приміщень заплановано на 2022–23 роки.

Та перш ніж запускати виробництво, варто підготувати персонал та провести відповідні навчання, зазначає керівник проекту HEAD Василь Гошовський. Зокрема, навесні цього року переймали досвід у рамках виробничої експедиції в Італії, представники вінницького швейного підприємства мали можливість ознайомитись з сучасними європейськими технологіями.

«До кінця місяця ми плануємо розгорнути в орендованих приміщеннях перший швейний цех, це буде лінія на 15 елементів. Тут маємо пошити експериментальну партію внутрішніх частин для лижних черевиків. У цеху працюватиме 10 людей. Нам необхідно до 2023 року підготувати 200-300 працівників. В планах вийти на виробництво 650 тисяч пар лижних черевиків на рік», – розповів Василь Гошовський.

Міський голова Сергій Моргунов підкреслив, що місто забезпечило комфортні умови та якісне супроводження інвестиційного проєкту. Зокрема, за рахунок міського бюджету розбудовується інфраструктура індустріальних парків, де і зводить свій завод компанія HEAD.   

«В 2008 році ми зарезервували ділянку під створення індустріального парку, ця концепція розроблялась нашою командою, коли Володимир Гройсман був міським головою. А у 2016 році Вінницький індустріальний парк був вже офіційно зареєстрований. Зараз ми вже маємо три промислові парки: ще один був створений компанією UBC, а потім - компанією HEAD. Ми виконуємо свої зобов'язання щодо забезпечення їх якісною інфраструктурою. Вже інвестували 79,5 мільйона гривень з бюджету Вінницької територіальної громади: збудували підстанцію, облаштовуємо бетонні дороги. Є можливість підключитись до водопостачання, водовідведення. На сьогодні в процесі затвердження документація по підключенню газу», - каже міський голова Сергій Моргунов. 

Володимиру Гройсману презентували ще один стратегічний проєкт, який покликаний сприяти розвитку інновацій та залученню інвестицій. Це - інноваційно- технологічний парк «Кристал». Він може стати прикладом першого муніципального технопарку, створеного в Україні. Передбачено підготувати близько 8,5 тисяч кв м приміщень для розвитку стартапів, підприємництва, освітніх центрів, лабораторій тощо. Загальна вартість проєкту 261 млн грн, зазначає директорка КП «Вінницький муніципальний центр інновацій» Світлана Ярова. Вона додала, що технопарк «Кристал» важливий для всієї країни: «Це майданчик для реалізації стартапів та масштабування бізнес-ідей всіх українців. Наша мета: створювати в Україні, податки сплачувати в Україні, а продавати на весь світ».

«Я впевнений, що Вінницький технопарк працюватиме на сто відсотків. Важливо реалізувати цей проєкт та передбачити можливості, щоб він розростався. Треба на майбутнє думати про додаткові площі і ресурси», - наголосив Володимир Гройсман.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї