Na Парижі

Коли саме відбудеться останній дзвоник у вінницьких школах? Названі терміни закінчення навчального року

Новини Вінниці / Коли саме відбудеться останній дзвоник у вінницьких школах? Названі терміни закінчення навчального року
Карантин у Вінниці й по Україні продовжується, через що школи продовжуться пустіти, а саме навчання перевели у дистанційний режим. У Міністерстві освіти ж планують повернути школярів за парти в травні або червні і продовжити навчальний рік до 1 липня.

Карантин у Вінниці й по Україні продовжується, через що у школах гуляє вітер, адже навчання перевели у дистанційний режим. У Міністерстві освіти ж планують повернути школярів за парти в травні або червні і продовжити навчальний рік до 1 липня.

Як заявила у відеозверненні т.в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій, законом передбачені чіткі терміни.

"Про навчальний рік. Згідно до Закону України "Про освіту" навчальний рік в Україні закінчується 1 липня. Якщо буде можливість продовжити навчання в школах в цьому навчальному році, то в травні або в червні повернемося за шкільні парти, знайдемо можливість опрацювати матеріал, який зараз подають дистанційно і підвести підсумки", - підкреслила Мандзій.

Вона також повідомила, що МОН прийняло рішення про скасування державної підсумкової атестації для учнів 4 і 9 класів в зв'язку з продовженням карантинних обмежень в країні.

"Якщо ми говоримо про закінчення навчального року. Вас безперечно цікавить проведення державної підсумкової атестації для учнів 4 і 9 класів. Повідомляю, що державна підсумкова атестація для учнів 4 і 9 класів буде скасована", - заявила т.в.о. міністра.

Також в разі неможливості повернення учнів на навчання та проведення зовнішнього незалежного оцінювання в червні 2020 року, Міністерство освіти готове провести ЗНО в липні або в серпні, а вступну кампанію змістити в часі.

"Ми готові почати ЗНО в червні, ми готові почати його в липні, і ми готові почати в середині серпня. Якщо ми готові провести ЗНО в серпні, результати будуть в середині вересня", - сказала вона.

У разі проведення ЗНО в серпні, вступна кампанія буде продовжена до середини жовтня.

"Якщо ми повернемося в червні, то вступна кампанія буде продовжена, і вона точно не буде проведена в липні", - зазначила Мандзій.

Також вона повідомила, що про дату старту кампанії міністерство підготує рішення додатково. Крім того, багато процесів вступної кампанії МОН планує організувати дистанційно, щоб зменшити кількість контактів в аудиторіях.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї