Na Парижі

Коли чекати «Омікрон» на Вінниччині? Фахівці дають обережні прогнози

Новини Вінниці / Коли чекати «Омікрон» на Вінниччині? Фахівці дають обережні прогнози
З початку 2020 року сформувався імунітет не стільки на коронавірус, в кожного він свій – надбаний чи ефемерний, як на інформацію про чергові штами інфекції. У ВООЗ вже зазначили, що «Омікрон» просувається із заходу на схід, а головний державний санітарний лікар Ігор Кузін вважає, що чергова «хвиля», буде пов’язана саме з «Омікроном», і розпочнеться вона наприкінці січня.

приватизація землі

присвоєння кадастрового номера

зміна цільового призначення

поділ та об'єднання ділянок

+380 97 855 2420 +380 93 855 2420

«За нашими прогнозами, черговий сплеск буде з кінця січня. У цей час буде більше Омікрону. Пік припаде на лютий з поступовим спаданням аж до квітня», - зазначив Кузін.

Черговий сплеск коронавірусної хвороби очікується наприкінці січня з піком на лютий, він триватиме до квітня. Прогноз досить обережний. Він додав, що тривалість і розмах нової хвилі залежатимуть від ефективності протиепідеміологічних заходів та від кількості людей, які вакцинуються та отримають бустерну дозу. Головний держсанлікар наголосив, що МОЗ має в планах вакцинацію принаймні 70% населення до кінця 2022 року.

Аналізуючи загальну тенденцію по минулим «хвилям», можна припустити, що масово на Вінниччині хворіти почнуть з початку лютого. І як діють вакцини на цей штам, поки складно говорити.  

Що нам відомо про «Омікрон»? У МОЗ уточнюють, що наразі у світі тривають дослідження та вивчення нового штаму, проте вже є перші дані.

За попередніми результатами наукових досліджень, «Омікрон» частіше призводить до інфікування в домашніх осередках у порівнянні зі штамом «Дельта». Окрім того, новий штам має менший інкубаційний період. У середньому, за даними наукових досліджень, він становить 3 доби. 

Також поодинокі дослідження вказують, що відбувається зсув захворюваності на штам «Омікрон» у більш молоду вікову групу. Якщо середній вік осіб, хворих на штам «Дельта», був 38,3 роки, то на «Омікрон» – 30,8 роки. 

Також збільшується і ризик повторного зараження – реінфекції. У випадку із «Дельтою» він становив близько 2,5%, для «Омікрону» – у понад 5 разів вище, 13%. 

Попередньо, «Омікрон» у 2,9 рази більш «інфекційний», ніж «Дельта». Тобто більш заразний. Також у країнах, де він вже виявлений, подвоєння випадків зараження на рівні спільноти відбувається в 1,53 дня. 

Водночас наразі немає інформації для оцінки будь-якої зміни тяжкості інфекції, яку спричиняє «Омікрон». Попередні дані свідчать, що нових незвичних симптомів у хворих на вказаний штам не спостерігається. 

Однак дані вказують на зниження ризику госпіталізацій серед інфікованих цим штамом. Хоча зростання кількості заражень може спричинити і велике навантаження на медичну систему. Як вийде…

У порівнянні зі штамом «Дельта», випадки захворювання на «Омікрон» мають на 15-20% менший ризик будь-якої госпіталізації та на 41% менший ризик госпіталізації з перебуванням протягом 1 або більше ночей в лікарні. Також наявні дані про те, що ризик надходження у відділення екстреної допомоги чи госпіталізації для «Омікрону» є вполовину меншим, ніж для «Дельти». 

Дослідження з Данії демонструють, що лише в 0,6% хворих на Omicron були госпіталізовані, у порівнянні з 1,6% хворих на інші штами коронавірусної хвороби. Водночас дані щодо госпіталізацій не є остаточними, адже у багатьох країнах все ще існує затримка між діагностикою захворювання та безпосередньо госпіталізацією. До того ж переважна більшість досліджень були проведені у країнах, де вже високий рівень охоплення щепленнями, а тому до лікарень потрапляє менше людей. 

Тому у міністерстві запевняють, що правильне використання масок, дотримання дистанції та регулярне миття рук як і раніше залишаються ефективними та простими заходами, щоб вберегтися від інфікування будь-яким штамом.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї