Na Парижі

Головний лікар з Вінниччини звернувся до Зеленського з відкритим листом: захищає медреформу

Новини Вінниці / Головний лікар з Вінниччини звернувся до Зеленського з відкритим листом: захищає медреформу
Головний лікар Іллінецької ЦРЛ Микола Масленчук  Вінниччини «заступився» за медичну реформу. Очільник медичного закладу з Вінницької області звернувся до Президента України Володимир Зеленського  та запевнив його, що іллінецькі медики реорму підтримують.

Головний лікар Іллінецької ЦРЛ Микола Масленчук «заступився» за медичну реформу. Очільник медичного закладу з Вінницької області звернувся до Президента України Володимир Зеленського та запевнив його, що іллінецькі медики реформу підтримують.

Звернення до очільника держави Микола Масленчук розмістив на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

«Шановний пане Президенте! До Вас звертається головний лікар не столичної, а простої лікарні на Вінниччині. У мене немає наукових ступенів чи регалій, я не є визначним експертом в охороні здоров'я. Я починав простим хірургом і пам’ятаю часи «найефективнішої» у світі радянської медицини, коли платили зарплату борошном або молоком і це було за щастя.

Думаю, останнім часом Ви отримали безпрецендентний тиск від моїх колег з інших лікарень щодо неефективності медичної реформи, ризику масового закриття лікарень та звільнення лікарів.

Розумію Ваш страх та сумніви, відчуваю, що у Вашому розумінні ці ризики переважають над перевагами, але, мабуть, прийшов час Вам почути голос інших лікарень - тих, які вперше за останні 30 років отримали шанс не виживати, а жити і ефективно функціонувати, не заглядаючи при кожній нагоді в карман пацієнта», - йдеться у відкритому листі медика з Вінниччини.

Микола Масленчук згадує, що на початку реформи і він, і колектив Іллінецької ЦРЛ «дуже скептично сприймали концепцію медичної реформи», але розуміли, що залишати все так, як є теж неможливо.

Лікар розповідає про те, як реформувався медичний заклад

«Підготовку до реформи ми розпочали ще в 2017 році. Ми розуміли, нам треба ставати кращими, сильнішими, робили своїми та силами місцевої влади ремонти відділень, купували обладнання, ліки, залучались підтримкою регіональної влади та депутатів від округу. За що я, як керівник закладу, - вдячний їм!  Ми хвилювались, але за результатом укладеного договору з НСЗУ в 2020 році отримаємо 21,3 млн грн. Це - на понад 3 млн грн. більше, ніж торік за субвенцією. Можливо, в масштабах країни ці 3 млн гривень звучать смішно, але - як мінімум, це відсутність заборгованості в кінці року по зарплатам лікарям», - йдеться у зверненні.

Пан Микола зазначає, що в нинішньому році він вперше не оббиватиме пороги чиновників «із благаннями виділити кошти на зарплати нашим лікарям, яких завжди не вистачало, бо субвенція критично мала», та найголовніше полягає в  тому, що люди можуть не зрозуміти такого кроку.

«Якщо зараз повернути все назад, - ми в першу чергу будемо в боргах перед нашими пацієнтами, які вперше отримали надію на те, що не потрібно щось додатково доплачувати чи хвилюватись, що посеред ночі в лікарні немає необхідних ліків в найекстремальніших випадках. Потрібно розуміти, реформа - не для лікарів, чиновників чи науковців, а для ацієнтів!  Звісно, все не ідеально, коштів на абсолютно все не вистачатиме, але ми маємо підтримку регіональної влади, а також - розраховуємо, що наступного року збільшать бюджет на програму медичних гарантій.

Зміни - це завжди болючий процес, який потребує сил та витримки. І ми готові до цього. Вперше за ці роки готові.Не забирайте у нас надію та шанс на нормальне обслуговування наших пацієнтів, ми готові працювати безперебійно та боротись за ці зміни!», - йдеться в дописі.

Зазначимо, що звернення чоловік розмістив на сторінках як очільника держави, так і інших посадовців Володимир Зеленський Максим Степанов Офіс Президента України НСЗУ Національна служба здоров'я України Міністерство охорони здоров'я України КНП Іллінецька ЦРЛ Владислав Скальський Наталя Заболотна.

Лист з‘явився на пабліку лікаря кілька годин тому, але він вже викликав чималий резонанс. Зокрема колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун подякувала колезі за сміливість.

«Голос лікарів-практиків. Не «академіків», не «заслужених-відомих-столичних» корупціонерів. А звичайних лікарів, які працюють на користь своїх пацієнтів. Дякую вам Микола Масленчук за те, що ви відважилися написати правду», - зазначила пані Уляна.

На фото - ЦРЛ в Іллінцях, ремонт та затишок в приміщеннях

Новини Вінниці / Головний лікар з Вінниччини звернувся до Зеленського з відкритим листом: захищає медреформуНовини Вінниці / Головний лікар з Вінниччини звернувся до Зеленського з відкритим листом: захищає медреформуНовини Вінниці / Головний лікар з Вінниччини звернувся до Зеленського з відкритим листом: захищає медреформу
Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї