Na Парижі

Гаубиці M777 у всіх подробицях від українських бійців

Новини Вінниці / Гаубиці M777 у всіх подробицях від українських бійців
Отримання Україною західної зброї призводить до люті у Кремлі. Російські дипломати навіть почали перемовини з НАТО щодо завершення війни зі збереженням свого контролю над Донбасом та півднем. У Києві однозначно відмовили, вказавши, що звільнемо землю від загарбників. І гаубиці M777 вже називають доволі ефективним інструментом для знищення окупаційних сил.

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

Як зазначає Defense Express, Збройні Сили України вже активно, а головне - результативно, використовують американські гаубиці M777 у боях проти армії РФ. Видання отримало від Міноборони публічні матеріали, які дозволяють розгледіти вкрай цікаві особливості цієї нової для українського війська артсистеми, а також почути, як самі бійці відгукуються про нову зброю.

Зокрема українські артилеристи більш ніж задоволені M777 через те, що вона виявилось значно кращою за радянські системи. І мова йде не тільки про дальність пострілу, за якими M777 випереджає системи «Мста», а також точність, а про мобільність перенесення вогню та ергономіці.

Наприклад, наведення гаубиці здійснюють одночасно два члени розрахунку кожний по своїй осі, а всі поправки закладаються у приціл. Також для зручності все необхідне для роботи з M777 вже внесено у програмний комплекс «Кропива».

Також вкрай показовою є використання снарядів М795. Це новий американський 155-мм снаряд, який прийшов на заміну M107. У порівнянні з ним, він має більшу дальність, значно більший вміст вибухової речовини 10,8 кг проти 6,86 кг, а також покращену уламковість.

Для розуміння різниці, у 152-мм снарядах кількість вибухової речовини від 4,8 до 6,8 кг. Тобто перевага вогневій потужності одного снаряда М795 у 1,5-2 рази більша за 152-мм радянські снаряди.

Водночас, окрім снарядів М795, ЗСУ також використовують і активно-реактивні снаряди М549, що дає дальність вогню у 30 км.

Нарешті передані були не тільки гаубиці та снаряди, а й вантажівки FMTV, які є стандартними машинами у США та відрізняються броньованою кабіною.

Слід зазначити, що США не зупиняються із передачею озброєння і до України будуть надходити не тільки нові системи озброєння, а й додаткові системи до вже переданих.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї