Na Парижі

Двоє курсантів з Вінниччини за попередніми висновками загинули через системні порушення правил польотів в університеті

Новини Вінниці / Двоє курсантів з Вінниччини за попередніми висновками загинули через системні порушення правил польотів в університеті
Урядова комісія з розслідування причин катастрофи літака Ан-26, в якій постраждали двоє курсантів з Вінниччини, озвучила офіційні причини аварії. Серед них недостатня підготовка екіпажу та системні порушення у виконанні польотів.

Урядова комісія з розслідування причин катастрофи літака Ан-26, в якій постраждали двоє курсантів з Вінниччини, озвучила офіційні причини аварії. Серед них недостатня підготовка екіпажу та системні порушення у виконанні польотів.

Про це повідомляють офіційні джерела.

«Згідно з плановою таблицею, польоти 25 вересня 2020 року на аеродромі Чугуєва розпочалися о 16:00 за схемою «день з переходом на ніч». Для виконання запланованих польотів екіпаж під управлінням майора Кишені виконав зліт о 18:50, передбачалося всього вісім польотів із закінченням о 22:50. О 20:35:45 літак виконав п’яту посадку, замість обрулювання та зміни членів екіпажу командир екіпажу майор Кишеня виконав шостий зліт конвеєром», – повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості  Олег Уруський.

Катастрофа сталась в результаті цілого ряду факторів.

 «Відмова системи ПРТ-24 з системи управління лівого двигуна, що о 20:36:05 спричинило виникнення особливої ситуації.  Після встановлення горизонтального польоту екіпажем не було вирівняно тягу лівого та правого двигунів, що стало другим небезпечним фактором. Випуск екіпажем закрилків на етапі заходу на посадку в положенні 38 градусів було третім небезпечним фактором. Несвоєчасне переведення літака на зниження та помилкова побудова траєкторії зниження, намагання якнайшвидше вийти на глісаду замість зниження з виходом на початок злітно-посадкової смуги стало четвертим небезпечним фактором… Штучне створення несиметричності тяги силової установки - п’ятий небезпечний фактор, що суттєво погіршив умови польоту», - йдеться в інформації.

О 20:44:05 на борту літака виникла аварійна ситуація – не усунення ковзання стало шостим небезпечним фактором. На швидкості 100 км/год з кутом крену 75 градусів, з кутом тангажу 26 градусів літак зіткнувся з землею.

Відповідно до висновків міністра, головними причинами аварії стали відсутність дієвого контролю за організацією польотів з боку посадових осіб Харківського національного університету Повітряних Сил імені Кожедуба, системні порушення правил польотів в університеті.

Також причиною є недостатня професійна підготовка екіпажу в особливих ситуацій, взльоти конвеєром (виконувався шостий політ підряд), відмова системи управління двигуна, порушення планової таблиці польотів.

Матеріали розслідування мають передати до правоохоронних органів.

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї