Na Парижі

Два чи чотири? У Києві кажуть про «роздутий» штат Вінницької облради, а в облраді запевняють, що самі вирішуватимуть, скільки посадовців мати

Новини Вінниці / Два чи чотири? У Києві кажуть про «роздутий» штат Вінницької облради, а в облраді запевняють, що самі вирішуватимуть, скільки посадовців мати
Децентралізація в Україні не завершена. Низка законів потребує узгодження, адже існуюча база допускає певні протиріччя. Приміром, в інституції при президентові вважають, що у Вінницькій облраді понаднормова кількість заступників голови, що, на їхню думку, є порушення закону, а у місцевому органі «відповідають», що закон дозволяє облраді самій визначати чисельність.

Децентралізація в Україні не завершена. Низка законів потребує узгодження, адже існуюча база допускає певні протиріччя. Приміром, в інституції при президентові вважають, що у Вінницькій облраді понаднормова кількість заступників голови, що, на їхню думку, є порушення закону, а у місцевому органі «відповідають», що закон дозволяє облраді самій визначати чисельність.  

Вчора, 2 червня, Національний інститут стратегічних досліджень (структура, асоційована з президентом) на засіданні Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, оприлюднив результати моніторингу, щодо оптимізації керівного складу районних та обласних рад.

Що саме обговорювалось у парламентському кабінеті NaПарижі стало відомо від наближених до ВР кіл.

Так от, за інформацією джерела, у ході обговорення, народні депутати звернули увагу, що Вінницька обрада має найбільший склад керівництва, у порівнянні з іншими обласними радами по Україні – голова, перший заступник та три заступники – всього 5 посадових одиниць. Більше того, нардепи акцентували, що така чисельність заступників у голови - порушує норми законодавства. Адже згідно норм Закону про місцеве самоврядування, їх має бути усього два. 

Згадали аналітики і ініціативу щодо збільшення штату.

«Чисельність виконавчого апарату обласної Ради збільшено із 56 одиниць до 95 одиниць, тобто загальна чисельність працівників збільшена на 39 штатних одиниць. З урахуванням змін в структурі облради налічується – 86 штатних одиниць (90%) керівників підрозділів та їх заступників, інші посадові особи складають 9 штатних одиниць (10%). Це при тому, що обласні ради нині мають бюджети в двічі менші ніж раніше»,- підкреслив член комітету, нардеп Дмитро Микиша.

Результати моніторингу НІСД вказують, що апарат Вінницької обласної ради знаходиться на 4 місці в країні по штатній чисельності працівників після Київської області (135 шт. од.), Дніпропетровської області (130 шт. од.) та Запорізької області (96 од.). Обсяг видатків обласного бюджету для безпосереднього утримання виконавчого апарату облради на 2021 рік затверджено у сумі 36,6 млн. грн. Таким чином ріст видатків порівняно із уточненими показниками минулого року склав 16,8 млн. грн, або 85%.

Зазначимо, що в облраді минулого скликання «на зарплаті», окрім очільника, було три заступника голови та голова бюджетної комісії. Нині чотири заступника, а голова бюджетної комісії грошей не отримує.

NaПарижі надіслав запит до апарату облради. Публікуємо коментар юридичного управління облради, наданий на запит редакції:

«Повноваження обласних рад випливають із положень Конституції України та міжнародних актів, зокрема, Європейської Хартії місцевого самоврядування, і реалізуються через конкретні положення законів України.

Так, відповідно до Європейської Хартії місцевого самоврядування, органи місцевого самоврядування мають повне право вільно вирішувати будь-яке питання, яке не вилучене зі сфери їхньої компетенції і вирішення якого не доручене жодному іншому органу. Також Хартія місцевого самоврядування говорить, що без шкоди для більш загальних законодавчих положень органи місцевого самоврядування повинні мати можливість визначати власні внутрішні адміністративні структури з урахуванням місцевих потреб і необхідності забезпечення ефективного управління.

Орган місцевого самоврядування самостійно визначає структуру виконавчого апарату обласної ради відповідно до чинного законодавства України. Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачені посади заступників голови обласної ради. Так, їх пропонує голова обласної ради, але затверджуються вони виключно на пленарних засіданнях обласної ради. Так само як склад постійних комісій.

Тобто – колегіально депутатами на сесії. Це передбачено ст. 43 закону «Про місцеве самоврядування в Україні». Повноваження, якими наділяються органи місцевого самоврядування, як правило, мають бути повними і виключними. Вони не можуть скасовуватися чи обмежуватися іншим, центральним або регіональним органом, якщо це не передбачене законом. Аналогічні рішення є у низці областей України, зокрема, у Харківській і Полтавській областях».

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї