Na Парижі

ДБР зобов’язали взятися за справу прокурорів, які розслідували провадження по Ігорю Калєтніку

Новини Вінниці / ДБР зобов’язали взятися за справу прокурорів, які розслідували провадження по Ігорю Калєтніку
Адвокат уродженця Вінниччини Ігоря Калєтніка Ірина Залюбовська вважає, що п’ять років її підзахисний є об’єктом розслідування Генпрокуратури. Вона називає це «політичним переслідуванням». Попри рішення суду, в ГПУ не закрили справу щодо колишнього вінничанина, який нині перебуває у Росії, тому до відповідальності мають бути притягнуті прокурори.

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

Адвокат уродженця Вінниччини Ігоря Калєтніка Ірина Залюбовська вважає, що п’ять років її підзахисний є об’єктом розслідування Генпрокуратури. Вона називає це «політичним переслідуванням». Попри рішення суду, в ГПУ не закрили справу щодо колишнього вінничанина, який нині перебуває у Росії, тому до відповідальності мають бути притягнуті прокурори.  

Печерський районний суд Києва зобов’язав Державне бюро розслідувань відкрити кримінальне провадження щодо невиконання судових рішень та незаконне кримінальне переслідування колишнього першого віце-спікера ВР Ігоря Калєтніка з боку ГПУ. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Як зазначається, прокурори розслідують участь Калєтніка у прийнятті народними депутатами так званих «диктаторських законів». Проте адвокат Калєтніка Ірина Залюбовська на своїй сторінці в Facebook повідомила, що 2 квітня 2019 року Печерський райсуд зобов’язав ДБР розпочати кримінальне провадження щодо прокурорів ГПУ, через незаконне кримінальне переслідування ними колишнього першого віце-спікера Верховної ради та колишнього очільника Митної служби Ігоря Калєтніка.

Також вона оприлюднила ухвалу від 2 квітня 2019 року, якою суд задовольнив її скаргу і зобов’язав  ДРБ внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою про вчинення прокурорами ГПУ низки злочинів. А саме: незаконне кримінальне переслідування Ігоря Калєтніка, перевищення повноважень, невиконання судових рішень.

Зазначається, що мова йде про рішення Печерського районного суду від 27 листопада 2018 року, яким ГПУ протягом місяця було зобов’язано закрити кримінальне провадження щодо звинувачення Ігоря Калєтніка у прийнятті так званих «законів 16 січня» в зв’язку з доведеністю відсутності у його діях ознак злочину та безпідставності і необґрунтованості підозри. 

Повідомляється, що вказане судове рішення станом на сьогодні не виконується прокурорами ГПУ.

«Загалом за період 2015-2019 років судами прийнято близько 10 рішень саме щодо вказаного кримінального провадження. Суддями встановлено необґрунтованість підозри висунутої Калєтніку, протиправність оголошення його у розшук, навмисне затягування слідства та зобов’язано закрити вказане кримінальне провадження», - повідомила Залюбовська.

Також вона зазначила, що 28 квітня 2019 року виповнилося «рівно п’ять років, як ГПУ намагається імітувати проведення якогось досудового розслідування».

«А насправді весь цей час здійснює ні що інше як політичне переслідування, використовуючи ресурс правоохоронного органу при цьому позбавляючи Ігоря Калєтніка гарантованих йому Конституцією прав та свобод», - заявила адвокат. 

Як зазначається, Ігор Калєтнік подав у відставку з посади першого заступника голови ВР в лютому 2014 року. З того часу колишньому вінничанину інкримінують прийняття парламентом «законів 16 січня», відомих як «драконівські», що могли б обмежити свободи громадян.

Нагадаємо, раніше NaПарижі писав про вінницький «слід» у штабі кандидата у президенти на підставі розслідування Дениса Бігуса.

 

Сподобалася стаття? Розкажи про неї