В Інституті вивчення війни (ISW) констатують факт того, що Путін обрав оборону півдня і готовий пожертвувати Луганщиною..
Українські та російські джерела вказують на те, що російські війська продовжували зміцнювати свої позиції в Херсонській та Запорізькій областях, попри недавній обвал Харківсько-Ізюмського фронту і навіть на те, що російська оборона довкола Лиману впала.
Рішення не зміцнювати вразливі лінії фронту в районі Куп'янська та Лимана майже напевно було рішенням Путіна, а не військового командування, вважають експерти ISW.
«Це передбачає, що Путін набагато більше дбає про утримання стратегічних територій Херсонської та Запорізької областей, ніж Луганської області», - пишуть вони.
Аналітики вважають, що Кремль може готувати інформаційний ґрунт для перестановки до Міноборони РФ на тлі критики генералів з боку голови Чечні Рамзана Кадирова та керівника ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина.
На думку експертів, російські збройні сили не в змозі діяти на полі бою із застосуванням ядерної зброї, навіть попри те, що мають необхідне обладнання.
«Хаотичне нагромадження змучених контрактників, спішно мобілізованих резервістів, призовників і найманців не дає функціонувати в ядерному середовищі. Таким чином, будь-які райони, зачеплені російською тактичною ядерною зброєю, будуть непрохідними для росіян», - вважають американські аналітики.
Ключові висновки ISW
Аналітики не дають відповідь на питання «чому Путін погоджується на «злив» Луганщини»? Диктатор, як цивільна особа, політик зі стажем, нарцис та фізично хвора людина, завжди зневажав Донбас і не приховував, що регіон є інструментом впливу, і не додає «плюсів». Зараз втрата зруйнованої північної Луганщини буде майже не поміченою російським суспільством. Інша справа – Херсон з «багатою імперською історією», Потьомкіним, який, як і Мелітополь, є воротами до Криму. Просування ЗСУ до півострова спричинять значно більше критики на адресу Путіна, спровокують певну нестабільність у Москві. Тому для Путіна принципово покласти тисячі росіян під снаряди від «Хаймерсів», поки ті – снаряди – не закінчаться. Інакше, як вважає диктатор, захитається впевненість у ньому в оточенні. А хитання можуть вилитися у замах…