Na Парижі

Через помилковий прогноз про «Київ за три дні» та гальмування з поставками зброї в США перевіряють розвідку

Новини Вінниці / Через помилковий прогноз про «Київ за три дні» та гальмування з поставками зброї в США перевіряють розвідку
У розвідці США відбувається масштабна внутрішня перевірка. Приводом стало помилкове ставлення, недооцінка українських військових, що призвело до «гальмування» з передачею важкого озброєння ЗСУ, а також суттєвих помилок чиновників в оцінці двох внутрішньополітичних криз.

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

Як повідомляють у CNN, американська розвідка двічі «промахнулися» з оцінкою бойової потужності закордонних збройних сил. Йдеться про вивід військ з Афганістану та війну в Україні.

Комітет Сенату США з розвідки спрямував секретного листа в Управління директора національної розвідки, Пентагон та ЦРУ, в якому зазначалося, що агентства в цілому недооцінили те, як довго українські військові можуть відбиватися від російських військ і переоцінили те, як довго після виводу американських військ з країни афганські військові будуть чинити спротив талібам.

Про це повідомили CNN декілька джерел – за їхніми словами, комітет Сенату США з розвідки поставив під сумнів методологію оцінок розвідки.

Стверджується, що США могли б озброїти Україну раніше і передусім важким озброєнням, якби розвідка визначила, що в Сил оборони України є шанс поборотися з російською армією. У той же час, зброї, яку американці надали Афганістану, вистачило б до гідної відсічі в Україні, а в Азії вона потрапила до рук талібів, що стали частими гостями у Москві.  

У дні, що передували війні, розвідка повідомила політикам, що російським військам вдасться захопити Київ протягом трьох-чотирьох днів. Це пов’язано з тим, що фахівці передусім були зосереджені на аналізі кількісних показників – «на папері» РФ мала колосальну перевагу в озброєнні, техніці та живій силі. Тобто розвідники не розуміли, що таке чудово відомі нам приписки…

Разом з тим, тепер у розвідці намагаються зрозуміти, які індикатори треба використовувати, щоб визначити, наскільки успішними будуть закордонні збройні сили, коли вони зіштовхнуться з вогнем противника.

Так, як заявила директор національної розвідки Авріл Хейнс, таким «індикатором» може бути «поєднання волі до боротьби та можливостей», однак такі складові буде дуже важко забезпечити ефективним аналізом, тому наразі у розвідці розглядають різні методології для цього.

Як стверджує представник Держдепу, оцінка волі населення до боротьби – «це мистецтво, а не наука, яке не піддається аналізу, основаному виключно на даних». Однак, за його словами, це ключовий елемент, що визначає успішність військових в бою.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї