Na Парижі

Більшу частину меду на вітчизняному ринку фальсифікують

Новини Вінниці / Більшу частину меду на вітчизняному ринку фальсифікують
Більша частина меду, що реалізується в Україні, є сфальсифікованою і може містити небезпечні речовини. Перед продажем до розігрітого меду можуть додавати цукор, вапно і крохмаль. Таким чином виробники та продавці збільшують масу та здешевлюють продукт. Натомість споживач купує фальсифікат, а не корисний продукт.

Шановні громадяни!

просимо бути солідарними

та виконувати прості правила.

Все буде Україна!

Більша частина меду, що реалізується в Україні, є сфальсифікованою і може містити небезпечні речовини. Перед продажем до розігрітого меду можуть додавати цукор, вапно і крохмаль. Таким чином виробники та продавці збільшують масу та здешевлюють продукт. Натомість споживач купує фальсифікат, а не корисний продукт.

Про ситуацію на вітчизняному ринку в ексклюзивному коментарі «Oбозревателю» розповіла експертка з якості харчових продуктів Олена Сидоренко.

За її словами, «нормального продукту зараз дуже мало». О.Сидоренко наголошує, що слід відрізняти товар на експорт і той, що поступає на внутрішній ринок, продається на ярмарках, ринках і магазинах.

Вона стверджує, що до українського меду, який призначений для експорту, пред’являються дуже жорсткі вимоги. Продукт перевіряється за багатьма показниками. Натомість якість продукту для продажу всередині країни, майже не контролюється.

Експертка констатувала відсутність такого контролю якості.

«Мед на внутрішньому ринку дуже часто фальсифікований. Він може бути розігрітий. При цьому при нагріванні вище 40 градусів в меді утворюється небезпечна речовина. В ньому можуть міститися деякі токсичні речовини, які не допускаються в Європейському Союзі. В мед можуть додавати цукор, вапно, крохмаль, інші згущувачі або змішувати мед з цукром», – попередила Сидоренко.

За її словами, фальсифікований мед можна придбати як на ринках, так і в мережах супермаркетів, де «дуже часто продають мед з додаванням цукру». Щоправда, в супермаркетах ризик придбати небезпечний продукт нижчий, оскільки «основні показники будуть збережені».

Експертка зауважила, що звичайний покупець навряд чи зможе відрізнити фальсифікований мед від натурального, оскільки якість продукту можна встановити лише лабораторним шляхом. Тому вона порадила купляти мед тільки там, де можна бути впевненим у його якості. Наприклад, у бджолярів, які наслідують давні традиції.

Сидоренко також попередила, що «якісний мед дешевим не буває».

Як відрізнити натуральний мед — справжній він чи ні

  1. Розчиніть ложку меду в склянці з теплою водою. Капніть кілька крапель йоду. Якщо вода посиніє, в мед доданий крохмаль.
  2. Нагрійте дріт і опустіть в мед. Якщо на ній повисне клейка маса - це підробка. Чи залишиться чистою - продукт натуральний.
  3. Капніть на папір медову крапельку і підпаліть. Папір навколо краплі обгорить, але якісний продукт при цьому горіти не буде - він не розплавиться і не змінить колір. Якщо бджіл годували цукровим сиропом, мед стане коричневим.

При покупці меду запитуйте у продавців сертифікат якості і паспорт пасіки, щоб упевнитися в натуральності продукту. І не нехтуйте експертизою в спеціалізованих лабораторіях.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї