Na Парижі

Безробітним полегшили життя: Кабмін ухвалив постанову

Новини Вінниці / Безробітним полегшили життя: Кабмін ухвалив постанову
Через карантинні обмеження з одного боку збільшилася кількість безробітних, а з іншого ускладнилася процедура підтвердження цього статусу. А що казати, коли регіон опиняється у червоній зоні. Приміром, Вінниччина вже кілька тижнів «на межі. Так от, уряд дозволив дистанційно підтверджувати статус безробітного в центрі зайнятості.

Через карантинні обмеження з одного боку збільшилася кількість безробітних, а з іншого ускладнилася процедура підтвердження цього статусу. А що казати, коли регіон опиняється у червоній зоні. Приміром, Вінниччина вже кілька тижнів «на межі. Так от, уряд дозволив дистанційно підтверджувати статус безробітного в центрі зайнятості.

Така можливість буде діяти до кінця карантину. Відповідну постанову ухвалено в середу, 10 березня. Нею також урегульовано інші механізми надання населенню послуг у сфері зайнятості.

Зокрема, документом передбачаються такі зміни:

  • підтвердження безробітним статусу безробітного в період карантину в дистанційному режимі, без необхідності безпосереднього відвідування центру зайнятості;
  • збільшення терміну подачі до центрів зайнятості документів, на підставі яких їм надано статус безробітного в період карантину в режимі онлайн – з 10 до 30 днів;
  • впровадження дистанційного складання плану працевлаштування;
  • отримання права на проходження професійної підготовки особами, звільненими з військової служби після участі в проведенні АТО до досягнення ними пенсійного віку;
  • надання роботодавцям права на отримання компенсації за сплату ЄСВ за працевлаштування безробітних працездатних осіб, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям.

«Мінекономіки постійно працює над розширенням програм із безробіття і спрощенням доступу до них, щоб люди могли швидко і просто отримувати кошти, а також знаходити нову гідно оплачувану роботу», – зазначив з цього приводу міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Ігор Петрашко.

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї