Na Парижі

Без сосисок, кави та снеків. У вінницьких школах встановили нові правила харчування

Новини Вінниці / Без сосисок, кави та снеків. У вінницьких школах встановили нові правила харчування
З 1 січня 2021 року в Україні запрацював Санітарний регламент для установ загальної середньої освіти, які встановив нові санітарні вимоги в школах. Наразі він застосований до усіх вінницьких шкіл.

Із 1 січня 2021 року в Україні запрацював Санітарний регламент для установ загальної середньої освіти, які встановив нові санітарні вимоги в школах. Наразі він застосований до усіх вінницьких шкіл.  

Згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я № 2205 від 25 вересня 2020 року, відповідальним за дотримання правил є засновник і керівник навчального закладу. Щоденний контроль здійснюватимуть керівник та медичний працівник навчального закладу.

Харчування в школах

Основні зміни торкнулися харчування дітей в школах. Заборонено продавати такі продукти:

 • кондитерські вироби, солодкі зернові продукти з вмістом цукрів більше 10 г на 100 г готового продукту;
 • вироби з кремом, морозиво, харчові концентрати;
 • м'ясні та рибні продукти промислового та кулінарного виробництва;
 • продукти (в тому числі снеки) з вмістом солі більше 0,12 г натрію, або еквівалентну кількість солі на 100 г готового продукту і/або з вмістом цукрів більше 10 г на 100 г готового продукту і/або синтетичних барвників і ароматизаторів (крім ваніліну , етилваніліну і ванільного екстракту), підсолоджувачів, підсилювачів смаку і аромату, консервантів;
 • продукти з вмістом частково гідрогенізованих рослинних жирів (трансжирів);
 • непастеризоване молоко і молочні продукти, виготовлені з непастеризованого молока;
 • непастеризовані соки;
 • рибні, м'ясні, плодоовочеві та інші консерви промислового виробництва, крім пастеризованих соків промислового виробництва без додавання цукру і підсолоджувачів;
 • газовані напої, зокрема, солодкі газовані напої та енергетичні напої;
 • кава та кавові напої;
 • гриби;
 • продукція домашнього виробництва.

Вимоги до приміщень в школі

Після ремонту або установки нових меблів треба перевірити чистоту повітря на наявність вимірювання концентрацій формальдегіду та інших хімічних речовин. При цьому концентрація в повітрі CO2 не повинна перевищувати - 0,01 мг/м3, CO – не більше 5,0 мг/м3, формальдегіду – не більше 0,01 мг/м3.

До того ж у присутності дітей не можна проводити ремонтні роботи.

У кабінеті інформатики не можна використовувати старі монітори. Також заборонено одночасно двом дітям працювати за одним комп'ютером.

У документі МОЗ прописані правила установки комп'ютерів: екран монітора для ПК не менше 15 дюймів, ноутбука – 14. Wi-Fi роутери повинні бути закріплені на висоті не менше 2 метрів від підлоги. Поза навчання всі прилади повинні бути вимкнені.

У Регламенті прописано відстань між партами, стільцями і стінами в класі. Учнів повинні пересаджувати за різні парти та на інші ряди не менше двох разів на рік.

Навчальний процес

Тривалість перерв між уроками для учнів 1 – 4-х класів рекомендується не менше 15 хвилин, 5 – 12 класів – не менше 10 хвилин, великої перерви – 30 хвилин (для прийому їжі).

Замість однієї великої перерви можна влаштовувати два перерви по 20 хвилин, після другого і третього уроків – для учнів 1 – 4-х класів, після третього і четвертого – для учнів 5 – 12 класів.

В середині здвоєного навчального заняття необхідно організувати перерву тривалістю 10 хвилин для активного відпочинку.

Крім того, тепер діти не будуть мити підлоги в класах, але повинні прибирати за собою. Тобто дотримуватися чистоти за партою і смітити навколо неї. Також діти можуть поливати рослини і робити невелику вологе прибирання в класі, крім миття вікон та підлоги. Йдеться виключно про учнів 5 – 11 (12) класів. При цьому дітям не можна використовувати миючі та дезінфікуючі засоби.

При цьому прибирання проходить за участю педагогічних і/або медичних працівників і не перевищувати однієї години в тиждень.

У регламенті зазначено, що максимальна маса вантажу для підняття школярами: 11 – 12 років до 4 кг, 13 – 14 років – до 5 кг, 15 років: хлопчики – 12 кг, дівчатка – 6 кг, 16 років відповідно 14 і 7 кг, 17 років – 16 і 8 кг.

Учні, які живе на відстані більше 2 км від школи, повинні бути забезпечені транспортом для підвозу.

У Регламенті зазначено, що працівники школи і вчителі повинні проходити профілактичні медичні огляди. У разі порушення терміну цих оглядів вони не можуть бути допущені до освітнього процесу.

Сподобалася стаття? Розкажи про неї