Na Парижі

Без дозволів: вінничанин створив міні-ГЕС на річці для «пункту незламності»

Новини Вінниці / Без дозволів: вінничанин створив міні-ГЕС на річці для «пункту незламності»
Вінничанин Іван Верещак у межах міста на річці Вінничка збудував міні-ГЕС. Через акумулятор електроенергія подається на місцевий «пункт незламності», де люди можуть заряджати телефони, ліхтарики та інші речі першої необхідності. Якщо б раніше до чоловіка завітали б численні перевіряльники, які б казали про порушення екології, відсутність безлічі дозволів, то тепер винахідник отримав грамоту від міської ради.

Як повідомляє заступник міського голови Андрій Очеретний, за чудовий доробок передав подяку від міського голови Сергія Моргунова та грошову премію - 5 тисяч гривень.

«Ці кошти знадобляться на вдосконалення конструкції. Сам винахідник розповів, що коли поселився у будинку поруч з річкою, одразу загорівся ідеєю видобувати звідти електроенергію. Потрохи він збирав інформацію, залучав до процесу друзів та дітей. І саме під час війни, коли росія почала обстрілювати наші енергооб’єкти та погрожувати українцям тотальним блекаутом, гідроелектростанція на річці запрацювала та забезпечила винахідника та його сусідів електроенергією», - зазначив посадовець.

Конструкція електростанції створена з підручних матеріалів, більшість з яких мають повторне використання.

«Іван Григорович обрав ділянку прибережно-захисної смуги, де разом з дітьми провів генеральне прибирання від пляшок, пакетів та іншого сміття. Власним прикладом він показує, що потрібно дбайливо ставитися до нашого довкілля. Бо, на жаль, крім нас ніхто планету не врятує», - зауважив А.Очеретний.

За його словами, Вінницька міська рада підтримує такі проєкти, оскільки питання збереження екології є завжди пріоритетом. Нагадаємо, взимку минулого року, Вінниця стала першою в Україні, де підписали Європейський Зелений курс, який відповідає цілям Стратегії 3.0. Чудово, що люди щось створюють і розвивають наше місто. Навіть, без дозволів.

«Дуже вдячний нашому вінницькому винахіднику за створення відновлювального джерела енергії та бажаю натхнення на вдосконалення цієї конструкції!», - підкреслив заступник міського голови.

Підписуйтесь NaПарижі в Telegram
Сподобалася стаття? Розкажи про неї